У Німеччині створили найтонше дзеркало у світі

Дзеркала зазвичай виготовляються з плоских поверхонь з металу або скла з покриттям, але тепер вони можуть бути зроблені навіть з кількох сотень атомів.

 

У Німеччині створили найтонше дзеркало у світі
Німецькі фізики з Інституту квантової оптики імені Макса Планка в Гархінгу розробили найтонше і найлегше оптичне дзеркало. Воно виготовлене з одного шару атомів рубідію і не видне людським оком, пише Nature.
 
У процесі створення дзеркала дослідники охолодили кілька сотень атомів рубідію-87 за допомогою лазерного охолодження.
 
Потім, у процесі випарного охолодження, фахівці знизили температуру атомів приблизно до 10 кельвінів (-263 °C). Потім вчені застосували точне магнітне поле в одному напрямку, щоб ізолювати один шар атомів.
 
Коли атоми розсіюються в просторі випадково, а не в суворо впорядкованій конфігурації, кожен з них незалежно взаємодіє зі світлом. Але у впорядкованій решітці в ізольованому шарі взаємодії між атомами змінюють їхні колективні оптичні властивості. Через малу відстань між атомами вони не будуть випромінювати світло незалежно, але замість цього вони можуть взаємодіяти один з одним. У результаті виходить двовимірна площина, яка відбиває світло, що падає на неї”, – розповів один з авторів наукової розробки Джун Руї.
 
Саме дзеркало дуже тонке і невидиме, але пристрій, у якому воно створене, досить великий. Воно налічує більше тисячі окремих оптичних компонентів і важить близько двох тонн. Тому новий матеріал навряд чи буде використовуватися в побутових цілях, але наукове значення нової розробки величезне.

0

Автор публікації

Офлайн 4 дні

Grebinky

0
Коментарі: 0Публікації: 90Реєстрація: 28-06-2019
Авторизація
*
*
або використайте соціальну мережу:
    Реєстрація
    *
    *
    *
    Генерація паролю