Зеленський відреагував на заяву США щодо втручання у вибори та «плівок Деркача»

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву Національного центру контррозвідки і безпеки США щодо спроб Росії втрутитися у вибори Сполучених Штатів з залученням до цього українського депутата Андрія Деркача. Зеленський запевнив, що Україна не дозволить собі будь-яке втручання.

Про це президент повідомив на своєму каналі у Телеграмі.

За даними контррозвідки США, Росія вживає низку заходів, аби «очорнити» кандидата від демократів Джо Байдена, якого Москва вважає частиною антиросійської еліти в Америці.

Як приклад, контррозвідка наводить «проросійського українського депутата Андрія Деркача», який оприлюднив низку записів розмов нібито експрезидента України Петра Порошенка, зокрема і з Байденом.

Зеленський у відповідь на цю заяву запевнив, що «Україна не дозволяла й не дозволить собі в майбутньому втрутитися у вибори і тим самим завдати шкоди нашим довірчим і щирим партнерським відносинам зі США».

Він вважає, що запобігання втягуванню України у внутрішню політику США — це питання національної безпеки.

«… громадянам України слід, м’яко кажучи, утримуватися від будь-якої діяльності, пов’язаної з президентськими виборами у США, та не дозволяти собі спробувати вирішити на цьому будь-які свої особисті політичні чи бізнесові проблеми. Репутація України вартує набагато більше, ніж репутація будь-кого з наших політиків. Тож давайте не розмінювати Україну на ситуативні зиски», — написав Зеленський.

Що за «плівки Деркача»

Позафракційний народний депутат Андрій Деркач оприлюднив записи розмов нібито Порошенка. Вони, за його словами, свідчать про «зовнішнє управління» Україною за президентства Порошенка, зокрема через те, що Порошенко погоджує з Байденом призначення та звільнення високопосадовців. Також там є про нібито корупцію через компанію Burisma.

Ще одним свідченням того, що Деркач грає на полі Трампа, є те, що в грудні 2019 року він зустрівся з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані та обговорив створення міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція».

Про групу відтоді чути не було, але внаслідок розслідування справи щодо імпічменту президента США Дональда Трампа стало відомо, що Джуліані був одним із кураторів так званого неформального каналу американської зовнішньої політики щодо України. Цей канал намагався тиснути на новообрану українську владу, аби та оголосила (і, можливо, почала) проведення розслідувань проти Burisma та Байденів-старшого й молодшого.

Також Деркач оприлюднив запис розмови нібито Порошенка з Володимиром Путіним.

Натомість сам Порошенко називає всі ці записи фейком і атакою п’ятої колони Кремля.

Через ці плівки Офіс генпрокурора порушив проти Порошенка справу про держзраду, а Держбюро розслідувань — справу щодо можливого незаконного запису розмов Порошенка й Байдена.

0

Автор публікації

Офлайн 3 місяці

diana

0
Коментарі: 0Публікації: 183Реєстрація: 22-07-2020
Авторизація
*
*
або використайте соціальну мережу:
    Реєстрація
    *
    *
    *
    Генерація паролю