Зеленський обговорив з Путіним припинення вогню на Донбасі

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Росії Володимиром Путіним.

Про це інформує пресслужба ОП.

Сторони обговорили виконання домовленостей, досягнутих під час Нормандського саміту 9 грудня 2019 року в Парижі.

Зеленський порушив питання безпеки в ОРДЛО. У свою чергу президент Росії підтримав домовленість щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі. Лідери країн погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню.

Президенти обговорили деталі взаємодії в частині розмінування, розведення сил і засобів та відкриття нових КПВВ на лінії дотику, діяльності СММ ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб.

Глава української держави порушив питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова у зв’язку з трагічною загибеллю його трирічного сина.

Також він наголосив на необхідності звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на території окупованих Донбасу та Криму, а також у Росії.

Сторони обговорили закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який перебуває на розгляді у політичній підгрупі ТКГ, та закон про децентралізацію, який передбачає зміни в Конституцію України.

Зеленський і Путін погодилися, що успішна реалізація домовленостей, досягнутих чотирма лідерами в Парижі, важлива для проведення наступного саміту “нормандської четвірки” у Берліні.

0

Автор публікації

Офлайн 3 місяці

diana

0
Коментарі: 0Публікації: 183Реєстрація: 22-07-2020
Авторизація
*
*
або використайте соціальну мережу:
    Реєстрація
    *
    *
    *
    Генерація паролю