Російські лікарі дозволили транспортувати Олексія Навального у Німеччину

Лікарі в російському місті Омськ дозволили транспортувати Олексія Навального до Німеччини. Водночас вони заявили, що передають російського опозиціонера під особисту відповідальність його дружини Юлії Навальної, повідомила речниця політика Кіра Ярмиш.

“Стан пацієнта стабільний, і маючи запит родичів дозволити транспортування кудись, ми на цей момент вирішили, що не заперечуємо проти його перевезення до іншого стаціонару, який вкажуть нам родичі”, – заявив заступник головлікаря лікарні швидкої допомоги в Омську Анатолій Калініченко.

Він додав, що німецькі лікарі санітарної авіації “надали гарантії, що довезуть живим” Олексія Навального до Берліна.

Водночас омські лікарі виключають версію про отруєння політика. “Ходить інформація про якийсь препарат, який виявили. У нас таких паперів немає. У сечі і крові не виявили”, – сказав медик.

Раніше російські лікарі заявляли, що Олексій Навальний є нетранспортабельним і відмовлялися давати дозвіл на його транспортування.

 • “Ще один мученик – останнє, що треба Путіну”: британський дипломат про Навального
 • “В організмі Навального знайшли смертельну отруту”, кажуть його соратники
 • Німеччина відправила за Навальним літак, але опозиціонера відмовляються випускати

Олексій Навальний перебуває в комі після того, як 20 серпня йому раптово стало погано в літаку під час перельоту з Томська в Москву. Літак екстренно сів в Омську і опозиціонера направили до лікарні.

Оточення Навального підозрює, що його отруїли, підмішавши щось в чай в аеропорту.

Берлінська лікарня Шаріте готова лікувати головного критика президента Росії Володимира Путіна, заявив Яка Бізіль, директор фонду “Кіно за мир”.

І Німеччина, і Франція заявили, що раді допомогти в лікуванні. Канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що “він може отримати від нас всю необхідну допомогу та медичну підтримку”.

Раніше прессекретар Путіна заявляв, що Кремль допоможе переїхати Навальному за кордон, якщо це необхідно, і побажав йому “швидкого одужання”.

Але вже вранці в п’ятницю команда Навального повідомила, що консиліум лікарів відмовив їм у транспортуванні опозиціонера.

“Ми зробили все можливе і неможливе, і ось за годину літак приземлиться в Омську, всі папери підготовлені і оформлені, і тут раптово нам заявляють: не можна транспортувати”, – пише в Facebook Леонід Волков, представник команди політика.

Волков додав, що це і є “справжня ціна заявам Пєскова”, назвавши це рішення “політичним”.

“Іде зачистка за виконавцями-невдахами: чекають, щоб вийшли токсини і перестали визначатися в організмі. Діагнозу і аналізів немає. Життя Олексія у величезній небезпеці”, – пише Волков.

Прессекретарка політика Кіра Ярмиш додала в Twitter, що команда звернеться в Європейський суд з прав людини, щоб заборонити владі РФ перешкоджати транспортуванню Навального в медичний заклад Німеччини.

0

Автор публікації

Офлайн 3 місяці

diana

0
Коментарі: 0Публікації: 183Реєстрація: 22-07-2020
Авторизація
*
*
або використайте соціальну мережу:
  Реєстрація
  *
  *
  *
  Генерація паролю