На Донбас прибули миротворці ООН: у ООС зробили важливу заяву

Режим припинення вогню на Донбасі набирає чинності з 27 липня.

До зони російсько-українського конфлікту на Донбасі прибувають українські військовослужбовці, які брали участь у миротворчих місіях Організації об’єднаних націй. Вони будуть розташовані на першій лінії оборони української сторони з метою моніторингу дотримання перемир’я.

Про це повідомляє пресцентр штабу Операції об’єднаних сил.

Згідно з заявою штабу, спостереження за режимом припинення вогню, який повинен бути реалізований з 27 липня, здійснюватимуть українські військові, які мають військовий досвід і навички виконання аналогічних завдань у миротворчих операціях під егідою ООН. Їх розмістять на першій лінії оборони.

“Перш за все, такий крок дозволить не відволікати особовий склад підрозділів Об’єднаних сил від виконання бойових завдань і попередити можливі провокації”, – наголошується в повідомленні.

Українська сторона уточнює, що сьогодні російсько-терористичні війська вже 4 рази відкривали вогонь в напрямку підконтрольних ООС позицій. Постраждалих немає.

Також підкреслюється, що Україна буде вести зустрічний вогонь у разі провокації з боку бойовиків і російської армії відповідно до статті 51 Статуту Організації об’єднаних націй. Додаткові резерви для можливої реакції вже створені.

Нагадаємо, 23 липня учасники Тристоронньої контактної переговорної групи щодо Донбасу домовилися про введення режиму припинення вогню в зоні конфлікту з 27 липня.

За інформацією російських ЗМІ, бойовикам був відданий наказ про дотримання режиму перемир’я.

Так, з 27 липня набули чинності такі правила:

• заборона на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів  літальних апаратів;

• заборона на застосування вогню, зокрема снайперського;

• заборона на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та околицях, зокрема на об’єктах цивільної інфраструктури: школах, дитячих садах, лікарнях та відкритих для громадськості приміщеннях;

• ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомить про це всіх її учасників;

• створення і залучення координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК у чинному складі. 

Збройні сили України готові дати належну відсіч противнику в разі порушення домовленостей, для цього створені відповідні додаткові резерви.

0

Автор публікації

Офлайн 3 місяці

diana

0
Коментарі: 0Публікації: 183Реєстрація: 22-07-2020
Авторизація
*
*
або використайте соціальну мережу:
    Реєстрація
    *
    *
    *
    Генерація паролю