Подвійний тариф: жителі Василькова не дали підвищити ціни на водопостачання

 

Жителі міста Васильків в черговий раз поскаржились на проблеми із водопостачанням. У кранах багатоквартирних будинків води майже немає і вона непридатна для споживання. Через великий вміст у ній заліза постійно ламаються сантехнічні прилади. Остаточно розлютило містян рішення водоканалу про підвищення тарифів. Міському голові після відвертої бесіди з васильківчанами довелось навіть скасувати скандальне рішення. 

Де вода?

Як стало відомо  мешканці Василькова масово жаліються у соціальних мережах на відсутність води у кранах. 

“Володимир Сабадаш , мені на все літо підлаштовуватися під графік водопостачання 3/2? За два дні зробити всю роботу вдома, попрати, приготувати їжу, в душ піти 2 рази на тиждень в спеку, а потім 3 дні чекати? 3 рази на тиждень змінювати фільтр, бо після підключення вода як помаранчева цегла, а потім ремонтувати колонку за чималі кошти? Чи як? Дістало”, – пише Аліна Войцеховська. 

 

Незважаючи на те, що води у кранах немає, підвіз води не організовано. Обурені жителі пропонували йти по воду до міського голови додому. 

Можливою причиною відсутності води у кранах, містяни вважають роботу фонтанів. 

Також мешканці міста нарікають на якість води. 

Підвищення тарифів

Крім відсутності води у жителів Василькова виникли питання щодо підвищення тарифів. Вони зазначають, що вартість водопостачання мали підвищити у два рази. 

Як підкреслив міський голова Володимир Сабадаш, для підвищення тарифу було декілька причин. 

По-перше – теперішні тарифи на водопостачання та водовідведення було встановлено у 2017 році і хоча закон дозволяв переглядати тариф один раз на півроку, тариф залишався незмінним.

По-друге, з огляду на існуючі тарифи, плата населення складала 80% від економічно обґрунтованих, 20% відшкодовувалось за рахунок міського бюджету.

Третя причина – на міський бюджет було покладено незаплановані витрати, а саме: більше 6 млн гривень на боротьбу з COVID-19 було виділено медичним закладам Василькова, підприємці були звільнені від сплати єдиного податку, через що міський бюджет недоотримував 1,5 млн гривень надходжень до міського бюджету щомісяця. Внаслідок цього коштів на покриття різниці між економічно обґрунтованими тарифами та фактичними тарифами зараз катастрофічно не вистачає.

Однак, 8 липня підняття тарифу/ціни на водопостачання та водовідведення зупинено рішенням міського голови після зустрічі з мешканцями військового містечка, які донесли свою позицію до мера. 

“Я мав зустріч з жителями Військового містечка, які пояснили мені, що внаслідок останніх подій в Україні вони мають фінансові складнощі і підвищення тарифів на воду буде дуже відчутним для них. Звичайно, я не можу заганяти васильківчан у фінансовий зашморг, тому тарифи на воду не будуть змінюватися відповідно до запропонованого рішення водоканалу. На сьогоднішній день я зупиняю це рішення. Дане рішення є нелегким, оскільки тягне за собою необхідність перепланування (у сторону зменшення) бюджетних видатків за іншими напрямами”, – зазначив Сабадаш. 

Глобальна проблема … Відсутність води – це лише частина наших проблем. Взимку у нас проблеми із опаленням. Весь рік місто потопає у смітті.

Як розповів у коментарі депутат Микола Неділько, величезні проблеми з водою у місті з’явилися близько семи років тому.

“По-перше, зовсім відсутня гаряча вода. По-друге – вода неякісна, в ній великий вміст заліза і вона непридатна для споживання. До споживача вода подається через неякісні системи, очищення майже немає. Це призводить до постійної поломки техніки, забиваються труби. Особисто у мене стоять вдома системи очистки, але пральна машина все одно ламається. Починаючи з весни вода у місті майже зникає. Починається сезон поливів, а ми маємо велику кількість незаконних врізок у міський водогон, на які колись ЖКГ надавало незаконні дозволи. Але найголовніша проблема в тому, що в ремонт водогону останні п’ять років не вкладаються кошти. Екс-нардеп Віктор Романюк “вибив” для міста близько 10 млн гривень на цей ремонт. Ці гроші просто вкрали. На моє переконання, міська влада не вкладала у водогон кошти, бо було не вигідно. Відразу видно – якщо кошти реалізували, то вода з’явилася. А на будівництві школи, наприклад, складніше відслідкувати, скільки вкрали”, – зазначив він.

Неділько розповів, що на позачерговій сесії 13 липня було прийнято декілька проєктів будівництва і реконструкцій мереж водовідведення.

“За сто днів до виборчих перегонів міський голова і його команда вирішили профінансувати частину робіт з ремонту систем водовідведення. Але це скоріше піар, оскільки кошти могли виділити раніше, вони були, а мер має депутатську більшість. Ми могли отримати співфінансування від області. Насправді містяни зневірились у якихось змінах. Відсутність води – це лише частина наших проблем. Взимку у нас проблеми із опаленням. Весь рік місто потопає у смітті. І знаєте, яке рішення знайшов мер? Прибрав сміттєві контейнери. Тепер усі, в тому числі мешканці багатоквартирних будинків, мають чекати машину і виносити туди сміття. Якщо не встиг – твої проблеми. Благоустрою ніякого не відбувається, дахи на будинках та під’їзди давно потребують ремонту. Відкрито купу кримінальних проваджень. Питання підвищення тарифів на воду відклали, тому що скоро вибори. У іншому – маємо надзвичайно високі тарифи, на опалення – найвищі в Україні”, – завершив він.

За словами міського голови Володимира Сабадаша, станом на 14 липня проблема із відсутністю води в місті була вирішена. 

“Проблема із водою виникає, коли жителі приватного сектору поливають городи. Зараз проблема вирішена. Ми обмежили водопостачання. Також буде прийнято рішення про подачу води у приватні сектори погодинно. Програма модернізації мереж є, але її не вистачає.

Нагадаємо,  у 2018 році мешканці Василькова двічі грозились перекривати трасу Київ-Одеса. Причиною протесту стали тотальні перебої з водою в центральній частині міста. Васильківчани запевняли, що ситі по горло самовільними врізками “дачників і городників” до місцевого водопроводу і обіцяли особисто запитати у влади міста, чому комунальники ніяк цьому не перешкоджають.

У минулому році мер Володимир Сабадаш повідомив про рішення Київського окружного адмінсуду про скасування тарифів на послуги з очищення стічних вод, встановлених колективним підприємством “Васильківська шкіряна фірма”. За словами міського голови, тарифи були знижені вдвічі і приведені до рівня 2017 року. Крім того, повідомлялося, що міськрада має намір боротися за повернення “Васильківської шкіряної фірми” у власність міської громади.

0

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

Grebinky

0
Коментарі: 0Публікації: 90Реєстрація: 28-06-2019
Авторизація
*
*
або використайте соціальну мережу:
    Реєстрація
    *
    *
    *
    Генерація паролю